W 2019 r. w działalności poszukiwawczej odnotowano wyłącznie trzy zdarzenia awaryjne na placach wiertniczych z zastosowaniem szybkiej interwencji działań likwidacyjnych, które nie niosły skutków dla środowiska, co potwierdziły wyniki badań powierzchni ziemi po zakończonej działalności.
W działalności wydobywczej miały miejsce dwie awarie z ograniczonym zasięgiem i szkodą dla środowiska. Szybkie działania zapobiegawcze likwidujące skutki awarii pozwoliły na usunięcie większości zanieczyszczeń gruntu. Prowadzone prace remediacyjne dotyczące usunięcia szkody w środowisku doprowadziły w jednym z przypadków do osiągnięcia zamierzonego stanu środowiska. W drugim prace jeszcze trwają zgodnie z zatwierdzonymi warunkami przeprowadzenia działań naprawczych. Ponadto doszło do naturalnej erupcji zlikwidowanego pod koniec XX w. odwiertu. W wyniku sprawnej akcji służb ratowniczych PGNiG i straży pożarnej nie było szkód, w tym też środowiskowych.
W PGNiG TERMIKA doszło do incydentu środowiskowego. W wyniku uruchomienia pompy ujęcia wody chłodzącej z Wisły (basen wiślany) do układu chłodzenia EC Żerań wpłynęła ławica ryb, uszkadzając sito obrotowe. Po zbadaniu incydentu WIOŚ nie nałożył żadnych sankcji. W PGNiG TERMIKA powołana została Komisja techniczna, która dla przeciwdziałania w przyszłości tego rodzaju zdarzeniom zleciła wdrożenie szeregu działań technicznych i organizacyjnych.
W 2019 r. w PGNiG nie odnotowano naruszeń prawa lub przepisów dotyczących ochrony środowiska i nie naliczono żadnych kar środowiskowych. Podobny stan rzeczy był w większości spółek Grupy PGNiG. Jedynie na PGNiG TERMIKA nałożono administracyjną karę pieniężną w wysokości 8000 zł za nieterminowe badanie szczelności klimatyzatorów w EC Siekierki, które pomyślnie przeprowadzono z opóźnieniem. Kontrola nie wykazała problemów technicznych klimatyzacji.